Tuutorit

Tuutoreina toimivat vapaaehtoiset vanhemmat opiskelijat, jotka opastavat ja auttavat opintonsa aloittavia opiskelijaelämässä. Tuutoroinnin myötä opiskelijat pääsevät tutustumaan niin yliopistoon, Tampereeseen kuin myös opiskelijayhteisöihin. Erityisesti syksyn alussa tuutoritoiminta on vilkasta ja siihen kannattaa osallistua. Älä epäröi ottaa yhteyttä!

Lukuvuoden 2018-2019 Tuutorit


Tuutorivastaava
Pauliina Baltzar
baltzar.pauliina.o@student.uta.fi


Tuutorivastaava
Jarkko Pakalén
pakalen.jarkko.j@student.uta.fi


Pyry Hakala
hakala.pyry.p@student.uta.fi


Krista Hyvönen
hyvonen.krista.h@student.uta.fi


Mihkal Jouste
jouste.w.mihkal@student.uta.fi


Verna Järvelä
jarvela.verna.e@student.uta.fi


Lauri Komulainen
komulainen.lauri.v@student.uta.fi


Julle Kuusisto
kuusisto.julle.j@student.uta.fi


Taneli Laaksonen
laaksonen.taneli.a@student.uta.fi


Vappu Makkonen
makkonen.vappu.e@student.uta.fi


Antti Manninen
manninen.antti.ju@student.uta.fi


Saara Ojala
ojala.saara.m@student.uta.fi


Satu Prykäri
prykari.satu.h@student.uta.fi


Mai Trux
trux.a.mai@student.uta.fi