Tuutorit

Tuutoreina toimivat vapaaehtoiset vanhemmat opiskelijat, jotka opastavat ja auttavat opintonsa aloittavia opiskelijaelämässä. Tuutoroinnin myötä opiskelijat pääsevät tutustumaan niin yliopistoon, Tampereeseen kuin myös opiskelijayhteisöihin. Erityisesti syksyn alussa tuutoritoiminta on vilkasta ja siihen kannattaa osallistua. Älä epäröi ottaa yhteyttä!

Lukuvuoden 2017-2018 Tuutorit


Tuutorivastaava
Pauliina Baltzar
baltzar.pauliina.o@student.uta.fi


Tuutorivastaava
Roope Mattila
mattila.roope.v@student.uta.fi

 


Atte Auvinen
auvinen.atte.o@student.uta.fi


Mauno Diarra
diarra.mauno.m@student.uta.fi


Sonja Hakkarainen
hakkarainen.sonja.m@student.uta.fi


Reetta Isoluoma
isoluoma.reetta.e@student.uta.fi


Serafia Kari
kari.serafia.k@student.uta.fi


Viveka Laaksonen
laaksonen.viveka.i@student.uta.fi


Aki Lindholm
aki.lindholm32@gmail.com


Jesse Rahkola
rahkola.jesse.j@student.uta.fi


Ari Rintee
rintee.ari.p@student.uta.fi


Viivi Salo
salo.viivi.e@student.uta.fi


Alex Zervakis
alex.zervakis@gmail.com