Tuutorit

Tuutoreina toimivat vapaaehtoiset vanhemmat opiskelijat, jotka opastavat ja auttavat opintonsa aloittavia opiskelijaelämässä. Tuutoroinnin myötä opiskelijat pääsevät tutustumaan niin yliopistoon, Tampereeseen kuin myös opiskelijayhteisöihin. Erityisesti syksyn alussa tuutoritoiminta on vilkasta ja siihen kannattaa osallistua. Älä epäröi ottaa yhteyttä!

Lukuvuoden 2019-2020 Tuutorit

Tuutorivastaava
Jarkko Pakalén
jarkko.pakalen@tuni.fi

Tuutorivastaava
Eetu Riissanen
eetu.riissanen@tuni.fi

Pauliina Baltzar
pauliina.baltzar@tuni.fi

Samu Eräkanto
samu.erakanto@tuni.fi

Juliaana Grahn
juliaana.grahn@tuni.fi

Laura Haapakangas
laura.haapakangas@tuni.fi

Pyry Hakala
pyry.hakala@tuni.fi

Joona Hakalahti
joona.hakalahti@tuni.fi

Alisa Hakkarainen
alisa.hakkarainen@tuni.fi

Mihkal Jouste
mihkal.jouste@tuni.fi

Verna Järvelä
verna.jarvela@tuni.fi

Aku Järvinen
aku.jarvinen@tuni.fi

Katri Keränen
katri.keranen@tuni.fi

Saara Ojala
saara.ojala@tuni.fi

Vilppu Parkkinen
vilppu.parkkinen@tuni.fi

Samppa Penttinen
samppa.penttinen@tuni.fi

Satu Prykäri
satu.prykari@tuni.fi

Sani Raunio
sani.raunio@tuni.fi

Jere Salomaa
jere.salomaa@tuni.fi

Maarit Säkkinen
maarit.sakkinen@tuni.fi

Tiina-Kaisa Urpalainen
tiina-kaisa.urpalainen@tuni.fi

Syyslukukauden 2019 KV-tuutorit

KV-tuutorivastaava
Atte Auvinen
atte.auvinen@tuni.fi

Heidi Salo
heidi.salo@tuni.fi

Salla Halonen
salla.halonen@tuni.fi