Tuutorit

Tuutoreina toimivat vapaaehtoiset vanhemmat opiskelijat, jotka opastavat ja auttavat opintonsa aloittavia opiskelijaelämässä. Tuutoroinnin myötä opiskelijat pääsevät tutustumaan niin yliopistoon, Tampereeseen kuin myös opiskelijayhteisöihin. Erityisesti syksyn alussa tuutoritoiminta on vilkasta ja siihen kannattaa osallistua. Älä epäröi ottaa yhteyttä!

Lukuvuoden 2020-2021 Tuutorit

Tuutorivastaava
Essi Alakopsa
essi.alakopsa@tuni.fi

Tuutorivastaava
Maarit Säkkinen
maarit.sakkinen@tuni.fi

Veera Nummenpää
veera.nummenpaa@tuni.fi

Tiina-Kaisa "Tiisa" Urpalainen
tiina-kaisa.urpalainen@tuni.fi

Taneli Laaksonen
taneli.laaksonen@tuni.fi

Siinamari "Sinnu" Palo
siinamari.palo@tuni.fi

Salla Jokela
salla.i.jokela@tuni.fi

Oskari Kuusela
oskari.kuusela@tuni.fi

Oona Sievänen
oona.sievanen@tuni.fi

Nea Loppi
nea.loppi@tuni.fi

Miro Leppäsalo
miro.leppasalo@tuni.fi

Marianna Urkko
marianna.urkko@tuni.fi

Juuso Mäkelä
juuso.makela@tuni.fi

Jarkko Pakalén
jarkko.pakalen@tuni.fi

Ida Nieminen
ida.e.nieminen@tuni.fi

Enni Våg
enni.vag@tuni.fi

Annika Kuusikko
annika.kuusikko@tuni.fi

Liinu Koljonen
liinu.koljonen@tuni.fi

Game Studies- ja KV-tuutorit

KV-tuutorivastaava
Heidi Salo
heidi.salo@tuni.fi

Pyry Hakala
pyry.hakala@tuni.fi

Jenni Virta
jenni.virta@tuni.fi

Atte Auvinen
atte.auvinen@tuni.fi

Joona Hakalahti
joona.hakalahti@tuni.fi