Hallitus ja toimihenkilöt 2022

Hallitus 2022

Hallitukseen saa yhteyden sähköpostitse osoitteella hallitus@udk.fi. Voit myös ottaa suoraan yhteyttä hallituksen jäseniin – yksittäisten hallituksen jäsenten yhteystiedot löytyvät alta. Mikäli haluat tavoittaa sekä hallituksen että toimihenkilöt, postia voit laittaa osoitteeseen udk@udk.fi. Jos haluat yhteyden yksittäiseen henkilöön sähköpostina toimii etunimi.sukunimi@udk.fi, ilman ääkkösiä.

Valpuri Erkkilä

Puheenjohtaja
Valpuri Erkkilä
pj@udk.fi

Lassi Lemmetyinen

Varapuheenjohtaja
Lassi Lemmetyinen
pj@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Sihteeri ja Asiasanan päätoimittaja
Jenni Jokinen
sihteeri@udk.fi
asiasana@udk.fi

Thomas Mikkonen

Talous- ja it-vastaava
Thomas Mikkonen
talous@udk.fi
it@udk.fi

Suvi Ahola

Sosiaalipoliittinen- ja yhdenvertaisuusvastaava
Suvi Ahola
sopo@udk.fi
yv@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Median koulutuspoliittinen- ja yritysvastaava
Erja Ronkainen
kopo@udk.fi
yritys@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Infon koulutuspoliittinen- ja tuutorivastaava
Saimi Siven
kopo@udk.fi
tutor@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Tapahtuma- ja tuutorivastaava
Kiia Kuusela
tapahtuma@udk.fi
tutor@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Asiasanan toimittaja ja tapahtumavastaava
Jemina Raukamo
asiasana@udk.fi
tapahtumat@udk.fi

Henkilökuva Silja kohonen

Kansainvälisyys- ja viestintävastaava
Silja Kohonen
international@udk.fi
viestinta@udk.fi

Ronja Nikula

Viestintä- ja yhteistyövastaava
Ronja Nikula
viestinta@udk.fi
yhteistyo@udk.fi

Eija Vainio

Kulttuuri- ja ympäristövastaava
Eija Vainio
kulttuuri@udk.fi
ymparisto@udk.fi

Toimihenkilöt 2022

Pauliina Baltzar

Alumnivastaava ja yritystoimari
Pauliina Baltzar
alumni@udk.fi
yritys@udk.fi

Jarkko Pakalén

Asiasanan toimitus ja digitointivastaava
Jarkko Pakalén
asiasana@udk.fi

Ida Nieminen

Asiasanan toimitus
Ida Nieminen
asiasana@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Asiasanan toimitus ja viestintätoimari
Emma Maunu
asiasana@udk.fi
viestinta@udk.fi

Henkilökuva Pinja Viskari

Asiasanan taittaja, tapahtuma- ja viestintätoimari
Pinja Viskari
asiasana@udk.fi
tapahtumat@udk.fi
viestinta@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Asiasanan toimitus, tapahtuma- ja viestintätoimari
Sallamaria Moilanen
asiasana@udk.fi
tapahtumat@udk.fi
viestinta@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Viestintätoimari
Anni Lehtimäki
viestinta@udk.fi

Vivian Kosunen

Tapahtuma- ja viestintätoimari
Vivian Kosunen
tapahtuma@udk.fi
viestinta@udk.fi

Jere Salomaa

Liikunta- ja viestintätoimari
Jere Salomaa
liikunta@udk.fi
viestinta@udk.fi

Ei kuvaa saatavilla

Tapahtumatoimari
Peppi Niemitukia
tapahtumat@udk.fi

Henkilökuva Yaeseo Kim

Tapahtumatoimari
Yaeseo Kim
tapahtumat@udk.fi

Henkilökuva Saara Ojala

Vuosijuhlavastaava
Saara Ojala
vuosijuhlat@udk.fi