Hallitus ja toimihenkilöt 2020

Hallitukseen saa yhteyden sähköpostitse osoitteella udk@lists.tuni.fi. Voit myös ottaa suoraan yhteyttä hallituksen jäseniin – yksittäisten hallituksen jäsenten yhteystiedot löytyvät alta. Mikäli haluat tavoittaa sekä hallituksen että toimihenkilöt, postia voit laittaa osoitteeseen udk-hato@lists.tuni.fi.

Hallitus

Puheenjohtaja
Eetu Riissanen
eetu.riissanen@tuni.fi

Varapuheenjohtaja, sopo-vastaava, yhdenvertaisuusvastaava, yhteistyövastaava
Alisa Hakkarainen
alisa.hakkarainen@tuni.fi
TG: @puuccoallu

 

Sihteeri, viestintävastaava, tuutorivastaava
Essi Alakopsa
essi.alakopsa@tuni.fi

Tapahtumavastaava, somevastaava, liikuntavastaava
Jere Salomaa
jere.salomaa@tuni.fi

Tuutorivastaava, Asiasanan toimitus- ja postitusvastaava, somevastaava
Maarit Säkkinen
maarit.sakkinen@tuni.fi

Talous- ja myyntivastaava, Asiasanan toimitus
Niki Rajalampi
udk.talous@gmail.com | niki.rajalampi@tuni.fi

Somevastaava, kopo-vastaava, tapahtumavastaava
Pihla Rautio
pihla.rautio@tuni.fi

Kulttuurivastaava, tapahtumavastaava, ympäristövastaava
Rita Vettenranta
rita.vettenranta@tuni.fi

Tapahtumavastaava, Asiasanan päätoimittaja, yritysvastaava
Samu Eräkanto
samu.erakanto@tuni.fi

Webmaster, kopo-vastaava, kv-vastaava
Heidi Salo
udk.webmaster@gmail.com | heidi.salo@tuni.fi

Toimihenkilöt

Alumnivastaava
Serafia Kari
serafia.kari@hotmail.com

Asiasanan toimitus
Joona Hakalahti
joona.hakalahti@tuni.fi

Asiasanan toimitus, tapahtumavastaava
Verna Järvelä
verna.jarvela@tuni.fi

 

Asiasanan toimitus
Veera Nummenpää
veera.nummenpaa@tuni.fi

Asiasanan toimitus
Laura Haapakangas
laura.haapakangas@tuni.fi

Edunvalvontavastaava
Valpuri Erkkilä
valpuri.erkkila@tuni.fi

Tapahtumavastaava
Alex Zervakis
alex.zervakis@gmail.com

Tapahtumavastaava
Sonja Aaltonen
sonja.aaltonen@tuni.fi

Tapahtumavastaava
Liinu Koljonen
liinu.koljonen@tuni.fi

Tapahtumavastaava
Oona Sievänen
oona.sievanen@tuni.fi

Myyntivastaava
Saara Ojala
saara.ojala@tuni.fi

Pelivastaava
Vilppu Parkkinen
vilppu.parkkinen@tuni.fi

Valokuvausvastaava, Asiasanan digitointivastaava
Jarkko Pakalén
jarkko.pakalen@tuni.fi